Un bărbat de 90 de ani a fost transportat la spital în această dimineață, după ce a fost lovit de o mașină pe Calea Dumbrăvii din municipiul Sibiu.

Potrivit polițiștilor, un bărbat de 61 de ani, din Sibiu, conducea mașina pe Calea Dumbrăvii, spre bulevardul Mihai Viteazu, când a acroșat bărbatul, care se afla în apropierea unei treceri de pietoni.

La fața locului a intervenit un echipaj SMURD cu medic. Bărbatul de 90 de ani a suferit un traumatism cranian, însă era conștient în momentul în care a fost preluat de salvatori.
Victima a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe Sibiu pentru investigații și îngrijiri medicale de specialitate. Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care s-a produs accidentul.



















