Pompierii au fost solicitați să intervină pe strada Iuliu Maniu din Dej, unde subsolul unui cabinet stomatologic a fost inundat în urma ploilor torențiale.
Ploaia torențială a creat probleme și în municipiul Dej. Un subsol al unui cabinet stomatologic de pe strada Iuliu Maniu a fost inundat, iar situația a fost semnalată către ISU Cluj.

Potrivit mesajului transmis de ISU Cluj, intervenția vizează un spațiu aflat la subsolul unui cabinet stomatologic din municipiul Dej. Apa acumulată în urma precipitațiilor abundente a pătruns în subsol, iar pompierii au fost solicitați pentru evacuarea acesteia.
Intervenția vine în contextul ploilor puternice care au afectat zona Dejului și au dus la acumulări rapide de apă în mai multe puncte. ISU Cluj urmează să transmită noi detalii, în funcție de evoluția situației din teren.

















