Intervenție în Reghin: fum puternic într-un apartament după. O persoană a fost transportată la spital.
Pompierii au intervenit în municipiul Reghin, pe strada Livezilor, după ce o oală uitată pe foc a generat degajări mari de fum. O persoană a fost evacuată.
Pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Reghin au intervenit pentru gestionarea unei situații de urgență semnalate într-un apartament de pe strada Livezilor, din municipiu. La fața locului au fost mobilizate o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru intervenții la înălțime și un echipaj SMURD.
Incidentul a fost provocat de o oală uitată pe foc, care a generat degajări mari de fum în interiorul locuinței. În apartament se afla un bărbat, încadrat cod verde, care a fost evacuat de pompieri și ulterior transportat la Compartimentul de Primiri Urgențe Reghin pentru investigații suplimentare.
Echipajele au acționat pentru ventilarea încăperilor, iar situația a fost gestionată fără a fi necesară evacuarea celorlalți locatari din bloc.


















